КУДИ ЗВЕРНУТИСЬ У РАЗІ ЗНИКНЕННЯ ЛЮДИНИ?
Після вторгнення росії на територію України жителі нашої країни змушені покидати рідні домівки, близьких, евакуюватися у безпечніші регіони, переховуватися у бомбосховищах та всіма можливими способами захищати свої життя.
Проте нерідко бувають випадки, коли зв’язок між рідними губиться, а активні бойові дії не дають змогу особисто знайти близьку людину.
Куди звернутися у разі зникнення людини?
- зателефонуйте на гарячу лінії Національної поліції України 0800-50-02-02 або
- зверніться із письмовим запитом на електронну пошту rozshuk_znyklyh@police.gov.ua або
- здійсніть пошук на державній платформі «Розшук» Міністерства внутрішніх справ https://wanted.mvs.gov.ua/searchbezvesti/ або
- скористайтеся чат-ботом t.me/poshuk_znyklyh
Яку інформацію необхідно надати поліції?
-
Прізвище, ім’я, по батькові зниклої особи;
-
опис зовнішності;
-
опис особливих прикмет;
-
регіон проживання;
-
дата народження;
-
дата зникнення.
-
Що робити, якщо людину не можливо знайти тривалий час?
Згідно статті 43 Цивільного кодексу України фізична особа може бути визнана судом безвісно відсутньою, якщо протягом одного року в місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування.
Відповідно до статті 46 Цивільного кодексу України фізична особа може бути оголошена судом померлою, якщо у місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування протягом трьох років, а якщо вона пропала безвісти за обставин, що загрожували їй смертю або дають підставу припускати її загибель від певного нещасного випадку, - протягом шести місяців, а за можливості вважати фізичну особу загиблою від певного нещасного випадку або інших обставин внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру - протягом одного місяця після завершення роботи спеціальної комісії, утвореної внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
Для визнання фізичної особи безвісно відсутньою або оголошення особи померлою необхідно звернутися до суду із відповідною заявою.
Пошук рідних по ДНК
Міністерство охорони здоров’я України рекомендує родичам зниклої людини скористатися ДНК-експертизою. Для цього необхідно:
- до відділу поліції за місцем проживання подати заяву про зникнення чи пошук кровних родичів;
- отримати постанову слідчого або суду щодо проведення експертизи;
- у відділенні судово-медичної лабораторії здати біологічні зразки (такі зразки відбираються у біологічних батьків чи дітей зниклої людини). Із собою потрібно мати паспорт, для дітей – свідоцтво про народження;
формується ДНК-картка, яка направляється до Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, де встановлюються генетичні ознаки родичів зниклих осіб та порівняння ДНК-профілів зниклих людей;
експертиза проводиться безоплатно.
Самостійний пошук зниклих.
Ви самостійно можете здійснити пошук зниклих близьких через телеграм-канали та чат-боти.
Телеграм-канал «Пошук зниклих» - один із найбільших ресурсів для пошуку людей і дітей, які зникли під час вторгнення росії. Можливий пошук за хештегами із назвами міст.
Телеграм-канал «Пошук Україна 2022» - пошук людей по всіх Україні. Заявку необхідно подати у Google-формі, яку отримають волонтери та бійці територіальної оборони.
Бот «Дитина не сама» - можна подати оголошення про розшук або повідомити про знайдену дитину.
Бот «Знайди рідних» - для пошуку рідних по всій Україні.
Окрім того, для пошуку рідних і близьких, які зникли, можна звернутися за номерами телефону або із повідомленням на електронну пошту до:
Служби розшуку Червоного Хреста України
- Київ (096) 304-43-75, (066) 250-99-57
- Львів (095) 250-12-74
- Харків (099) 206-54-93
- Дніпро (095) 250-11-81
Краматорськ (095) 250-12-29
Служби Безпеки України
(067) 650-83-32, (098) 087-36-01
e-mail: united.centre.ssu@gmail.com
Національного інформаційного бюро
гаряча лінія 1648
для дзвінків з-за кордону +380 44 287 81 65
e-mail: nib.uncp.info@gmail.com
Якщо у Вас, виникли питання з правових проблем, просимо звертатися за безоплатною правовою допомогою до сектору «Заставнівське бюро правової допомоги» розташованого за адресою: м. Заставна, вул. Д.Галицького,1 а,
Як отримати правову допомогу дистанційно:
-
зателефонувати на безкоштовний номер системи надання безоплатної правової допомоги 0 800-213-103;
-
поставити питання в повідомленні на електронну адресу Бюро zastavnivske@legalaid.cv.ua;
написати на електронну пошту найближчого місцевого центру (адреси можна дізнатися на сайті системи БПД https://www.legalaid.gov.ua/