ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ ПРОПОНУЄ НИЗКУ НАСТУПНИХ ПРОГРАМ ДЛЯ ПІДТРИМКИ ТА РОЗВИТКУ ВАШОГО БІЗНЕСУ

  • 76

Фото без опису

Державна служба зайнятості пропонує низку наступних програм для підтримки та розвитку Вашого бізнесу:
 
1. Надання мікрогрантів на створення або розвиток власної справи.
Кошти у рамках проєкту єРобота надаються на безповоротній основі за умови дотримання Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу (постанова КМУ від 21 червня 2022 року № 738).
Сума мікрогрантів за програмою «Власна справа» - від 50 до 250 тисяч гривень. Основною вимогою отримання коштів є створення нових робочих місць.
З 10 квітня 2023 року стартувала нова програма надання грантів для ветеранів. Учасники та учасниці бойових дій, члени їх сімей, а також особи з інвалідністю внаслідок війни можуть подати заявку на отримання гранту від держави на старт чи розвиток власної справи (постанова КМУ від 30 березня 2023 №286).
2. Програма з надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні (постанова КМУ від 20 березня 2022 р. № 331).
Право на отримання такого виду компенсації надається роботодавцю за кожну працевлаштовану особу з числа внутрішньо переміщених осіб у розмірі 8000 гривень щомісяця, за яку роботодавцем сплачується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Загальна тривалість надання такої компенсації не може перевищувати трьох місяців, а для осіб з інвалідністю з числа внутрішньо переміщених осіб – шести місяців з дня працевлаштування особи.
3. Програма з надання роботодавцю компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю (постанова КМУ від 22 серпня 2023 р. № 893).
Компенсація надається за придбані роботодавцем допоміжні засоби для облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю у розмірі до 106,5 тис. грн. (для особи з інвалідністю 1 групи) або до 71 тис. грн. (для особи з інвалідністю 2 групи).
4. Організація професійного навчання зареєстрованих безробітних на замовлення роботодавців (постанова КМУ від 24 березня 2023 року № 264).
Державна служба зайнятості має власну мережу сучасних центрів професійно-технічної освіти, які готують фахівців за 95 робітничими професіями та 335 освітніми програмами. Після закінчення навчання слухачам видається документ державного зразка про присвоєння відповідної кваліфікації. 
Для підтримання конкурентоспроможності окремих категорій громадян організовується навчання за ваучерами (постанова КМУ від 20 березня 2013 року № 207), які надаються за затвердженим Мінекономіки переліком професій та спеціальностей.
5. 12 квітня 2024 року у Чернівецькій філії Чернівецького обласного центру зайнятості відкрито регіональний офіс – центр роботи з мікро- та малим бізнесом «Зроблено в Україні» на Буковині. Офіс «Зроблено в Україні» консультує про урядові програми з підтримки бізнесу: «Доступні кредити 5-7-9», гранти на переробку з можливістю отримати до 8 мільйонів гривень на розвиток виробництва, іпотечну програму єОселя, програму, компенсацій за купівлю сільгосптехніки українського виробництва, консультації щодо державних та регіональних програм підтримки бізнесу, консультації щодо подачі заявок на гранти в рамках проєкту єРобота.