ПРОБАЦІЙНІ ПРОГРАМИ. СУТЬ, ОСОБЛИВОСТІ, ПЕРЕВАГИ ДЛЯ ПРАВОПОРУШНИКІВ ТА ГРОМАДИ

31.07.2024 року працівниками Чернівецького районного сектору № 3 філії Державної установи «Центр пробації» у Чернівецькій області проведено робочу зустріч з головою Заставнівського районного суду Чернівецької області Стрільцем Ярославом Степановичем під час якої було проінформовано про затверджені пробаційні програми та наявність кураторів пробаційних програм; підстави для надання рекомендацій суду про застосування пробаційної програми під час підготовки висновку про можливість виправлення без позбавлення або обмеження волі на певний строк; визначення виду пробаційної програми за результатами проведеної оцінки ризиків (скороченої та повної форми); підстав для підготовки клопотання про заміну обов’язків особам, засудженим до покарання у виді пробаційного нагляду та звільненим від відбування покарання з випробуванням.

Пробаційна програма – програма, що призначається за рішенням суду особі та передбачає комплекс заходів, спрямованих на корекцію соціальної поведінки або її окремих проявів, формування соціально сприятливих змін особистості, які можливо об’єктивно перевірити.

Мета реалізації пробаційних програм – виправлення суб’єктів пробації, на яких судом покладено обов’язок проходження пробаційних програм, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.

Завдання реалізації пробаційних програм – застосування комплексу заходів, необхідних для корекції соціальної поведінки суб’єктів пробації або її окремих проявів, формування соціально сприятливих змін особистості, які можливо об’єктивно перевірити.