ПЕРЕВАГИ ЗАСТОСУВАННЯ ПРОБАЦІЙНИХ ПРОГРАМ

  • 69

Фото без опису

31.07.2024 року Чернівецьким районним сектором № 3 філії Державної установи «Центр пробації» у Чернівецькій області спільно з Заставнівським відділом Чернівецької окружної прокуратури проведено робочий захід на тему: «Переваги застосування пробаційних програм».

Пробаційні програми є новим, проте дієвим інструментом у роботі з особами, засудженими до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, який дозволяє отримати перевагу щодо подолання шкідливих звичок, зміни прокримінального мислення, формування безпечного суспільства, зниження злочинності та попередження повторних злочинів.

Пробаційні програми – це спеціальні програми соціально-психологічного психо-корекційного спрямування, які зобов’язує пройти суд для того, щоб людина змінила свою поведінку, своє відношення до оточуючих, свій внутрішній світ.

Спільною метою пробаційних програм є досягнення позитивних змін у поведінці суб’єкта пробації. Водночас кожна із затверджених програм містить свою специфічну мету.

Відповідними наказами Міністерства юстиції України затверджено перелік пробаційних програм для повнолітніх і для неповнолітніх суб’єктів пробації:

  • Зміна прокримінального мислення;

  • Подолання агресивної поведінки;

  • Попередження вживання психоактивних речовин;

  • Формування життєвих навичок;

  • Подолання домашнього насилля.

Програми враховують вікові та психологічні особливості суб’єктів пробації, а тому різняться кількістю і тривалістю занять, змістом вправ та завдань. Залежно від виду програми кількість занять може становити від 10 до 13, не рідше 1 разу на тиждень в групі або індивідуально.

Обов'язок проходження пробаційної програми покладає на суб'єкта пробації суд. Даний обов'язок має бути виконано до завершення терміну перебування засудженого на пробації.

Програма спрямована на зміну поведінки особистості через усвідомлення нею проблеми, збільшення її вмотивованості до змін, розвиток обізнаності та відповідних навичок.