ЩОДО САМОВІЛЬНОГО СПАЛЮВАННЯ СМІТТЯ, СУХОЇ РОСЛИННОСТІ НА ГОРОДАХ, ЛІСОСМУГАХ, ПОЛЯХ, ЛІСАХ ПЕРЕДБАЧЕНА АДМІНІСТРАТИВНА ЧИ КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

  • 335

Фото без опису

??????Громадянам потрібно знати, що за самовільне спалювання сміття, сухої рослиності на городах, лісосмугах, полях, лісах передбаченна адміністративна та кримінальна відповідальність. ?????????????????????Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння….??????????????????

??Протиправні дії тягнуть за собою відповідальність у вигляді штрафу від 3?600 до 5?100 гривень??.

??Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду передбачають санкцію у вигляді штрафу від 5?100 до 1?1900 гривень??

Стаття 152. Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів.

Відповідальність за вчинене тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

?Наслідками спалювання є загострення хронічних хвороб так і виникнення нових. У легені людини потрапляють важкі метали, діоксини, бензопірени, окиси азоту та найрізноманітніші канцерогенні сполуки. З листям часто горить безліч сміття, що істотно підсилює забруднення атмосфери. Крім цього снищуєтьсч не лише суха рослиність, а й гнізда птахів від пожежі гинуть практично всі тварини, що живуть у сухій траві (земноводні, плазуни, їжаки, зайці) які згорають або задихаються від диму.

????Непоодинокі випадками є загорання лісосмуг, лісів і житлових будинків та навіть тяжкі наслідки з людськими жертвами.

???????????З метою зменшення вищевказаних випадків на території громади поліцейськими офіцерами громади спільно із ДСНС????????? заплановано ряд профілактичних рейдів. У разі виявлення правопорушників їх буде притягнуто до відповідальності.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису