ЗМІНИЛАСЬ ТРИВАЛІСТЬ ОТРИМАННЯ ДОПОМОГИ ПО БЕЗРОБІТТЮ ПІД ЧАС ДІЇ ВОЄННОГО СТАНУ

  • 168

Безробітні з листопада отримуватимуть виплати три місяці замість шести. В Україні змінили тривалість і розмір державної допомоги. 29 жовтня набули чинності зміни до законів "Про зайнятість", і "Про обов’язкове загальнодержавне страхування на випадок безробіття".Ці зміни відбулися відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці», що набрав чинності 29 жовтня 2022 року.

Для безробітних умови отримання виплат змінились з 29 жовтня. Поки в Україні воєнний стан, людина не може отримувати допомогу більше трьох місяців. Тим, хто одержував допомогу до 29 жовтня, зменшили період її виплати. Для безробітних, яким на дату набуття чинності цього закону вже призначена виплата допомоги і вони отримували її більше, ніж 90 днів, додається ще 30 календарних днів.

Відповідно до нового закону, тривалість та розмір допомоги по безробіттю залежить від страхового стажу людини, в тому числі загального трудового стажу та стажу за останні 12 місяців трудової діяльності.

Змінився максимальний розмір допомоги: з 9 700 гривень до мінімальної заробітної плати – 6 500.

З базою вакансій Чернівецької області можна ознайомитися на сайті Чернівецького обласного центру зайнятості https://bit.ly/3Il7JmV.

У разі виникнення запитань фахівці служби зайнятості оперативно допоможуть у Telegram-каналі онлайн-підтримки https://t.me/+Ywd0Jm4NytkzNDcy або за телефоном (0372) 522373.