ЧИ МОЖУТЬ ОТРИМАТИ ЗАКОРДОННИЙ ПАСПОРТ ДИТИНІ РОДИЧІ, ЯКЩО ДОКУМЕНТИ НА ОФОРМЛЕННЯ ПОДАВАВ ОДИН З БАТЬКІВ

  • 423

Фото без опису

В умовах воєнного стану українські родини нерідко вимушено опиняються по різні боки кордонів, й ситуація, коли заяву на оформлення закордонного паспорта в Україні подає один з батьків, а отримує готовий паспортний документ хтось з рідних, є доволі поширеною.

Під час подання заяви на оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон дитині (у віці до 12 років) один з батьків має вказати ім’я особи (матері/батька, опікунів, піклувальників, повнолітніх сина чи дочку, сестру, брата, діда, бабу), яка буде отримувати готовий документ.

Крім того, забрати виготовлений закордонний паспорт, оформлений дитині у віці до 12 років, може будь-яка особа, уповноважена на це законним представником, на підставі довіреності, засвідченої в установленому порядку.

Нагадуємо також, що неможливою є видача за довіреністю готового паспортного документа іншим особам, якщо його власнику є повних 12 років. З цього віку під час оформлення та видачі паспорта відбувається процедура верифікації особи – скануються відбитки пальців, тому присутність заявника є обов’язковою

Управління ДМС у

Чернівецькій області