ПРОФІЛАКТИЧНА РОБОТА ПРОБАЦІЇ ТА НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ

25.04.2023 року в приміщенні Чернівецького районного сектору № 3 філії Державної установи «Центр пробації» у Чернівецькій області начальником сектору Олександром Шкоропадою спільно із старшим інспектором сектору ювенальної превенції ВП № 3 (м. Заставна) Чернівецького районного управління поліції ГУНП в Чернівецькій області лейтенантом поліції Анною Ткачук неповнолітньому суб’єкту пробації та його законному представнику доведено вимоги кримінальної відповідальності неповнолітніх. Адже поширеною є думка, що до повноліття за правопорушення неповнолітніх відповідають батьки. Але, насправді, це твердження є помилковим. Законодавством передбачено конкретні випадки, коли юридична відповідальність неповнолітніх починається з 16 років, а за вчинення деяких кримінальних злочинів і з 14 років.

Юридична відповідальність – це вид соціальної відповідальності, що полягає в застосуванні державою до правопорушника певних заходів примусу, передбачених санкціями правових норм. Чинне законодавство передбачає, що кримінальній відповідальності та покаранню підлягають особи, яким до скоєння злочину виповнилось 16 років. Лише за деякі злочини, спеціально вказані в законі, кримінальна відповідальність може настати з 14 років.