НА БУКОВИНІ З'ЯВИВСЯ ЦЕНТР РОЗВИТКУ ФЕРМЕРСТВА, ЩО НАДАЄ БЕЗКОШТОВНУ ДОПОМОГУ ДЛЯ РОЗВИТКУ БІЗНЕСУ

  • 62

Фото без опису

06 жовтня 2023 року у Чернівцях презентували консультаційний Центр розвитку фермерства “Врожай Перемоги”.

“Чернівецька область є лідером в Україні щодо виробництва плодово-ягідної  продукуції та найбільшим експортером індичини. Але для нас важливо, щоб у області нарощувалась переробка, збільшувалась додана вартість продукції та кількість робочих місць. Ми покладаємось у цьому на допомогу Центру розвитку фермерства «Врожай перемоги», зауважила Альона Атаманюк, заступниця голови Чернівецької обласної військової адміністрації.

«Як і будь якому бізнесу, фермеру важливо орієнтуватися на споживача і майбутні канали продажу. І думати про них потрібно не тоді, коли врожай вже зібрано, а ще перед посівною. Адже спосіб продажу визначає вимоги до продукції, наприклад, сорт, поживна цінність, розмір, колір та інші параметри. А це потребує зміни підходів до ведення свого бізнесу, і саме з цим може допомогти наш Центр»,- наголосила під час презентації Тетяна Лебухорська, голова Буковинської агенції регіонального розвитку.

Саме тому Центр зосередить свою роботу на наданні якісних безкоштовних послуг, що орієнтовані на потреби фермерів, інформуватиме фермерів про інновації у рослинництві та допомагатиме посилювати їхню спроможність адаптуватися до змін у агросекторі та нових потреб, змінювати свої бізнес-моделі, диверсифікуватись та залучати фінансові ресурси для розвитку бізнесу. Серед ключових напрямків:

  1. Сільськогосподарське виробництво - плодоовочевий напрямок: підготовка ґрунту, підбір сортів та гібридів, система живлення, система захисту та допомога у пошуку допоміжних продуктів, нішеві культури

  2. Плодово-овочева переробка- післязбиральна доробка, організація переробки, сертифікація, HACCP 

  3. Інноваційні технології у плодоовочівництві - точне землеробство, діджиталізація, системи зрошення, вертикальне вирощування

  4. Стале сільське господарство - способи екологічно-безпечного ведення сільського господарства,  зменшення карбонового сліду у рослинництві, органічне сільське господарство

  5. Управління бізнесом - стратегія, бізнес-план, оподаткування, управління фінансами, юридичні питання

  6. Маркетинг та продажі - маркетингова стратегія, гуртовий та роздрібний продаж,  HoReCa, farm to fork, реклама, SMM

  7. Фінанси - залучення грантів, кредитів, інвестицій

Дізнатися більше про ЦРФ “Врожай Перемоги” прийшли також представники асоціацій, організації підтримки бізнесу, науки, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, проєктів міжнародної технічної допомоги, та медіа.

Центр “Врожай Перемоги” вже запрацював у Івано-Франківській, Львівській, Черкаській, Хмельницькій та Вінницькій області, а незабаром надаватиме свої послуги також у Тернопільській та Рівненській  областях.

Отримати консультацію в Центрі можна через офіційний сайт, телефоном (093 663 58 78) або соціальні мережі:

Сайт https://farmer.bard.cv.ua/

Фейсбук https://www.facebook.com/farmer.centre

Інстаграм https://www.instagram.com/farmer.centre/

 

Довідково:

 

Проєкт реалізується ГО “Буковинська агенція регіонального розвитку” у партнерстві з Всеукраїнською громадською організацією «Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України» та Громадською спілкою «Агенція місцевого економічного розвитку Яворівщини».

 

Захід відбувся в межах Проєкту “Підтримка інклюзивного економічного розвитку в Україні шляхом узгодження експортної стратегії з регіональним розвитком і ЦСР”, що фінансується урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH у співпраці з Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні.

Фото без опису

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису