РОБОТОДАВЦІ ТА ПІДПРИЄМЦІ БУКОВИНИ ЗА 9 МІСЯЦІВ 2023 РОКУ СПЛАТИЛИ ПОНАД 4,1 МІЛЬЯРДИ ГРИВЕНЬ ЄДИНОГО ВНЕСКУ

  • 22

 

Впродовж трьох кварталів 2023 року страхувальники перерахували 4 млрд 179,9 млн грн єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (ЄСВ). Зазначена сума перевищила минулорічну сплату на 699,5 млн грн, або 18,5 відсотків. Про це повідомив заступник Головного управління ДПС у Чернівецькій області Микола Загарюк.

Разом з тим Микола Загарюк звертає увагу громадськості, що платники Буковини на початок жовтня 2023 року заборгували 232,7 млн грн єдиного соціального внеску. 

Оскільки вся система пенсійних виплат тримається на сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування мільйонів українців, тож закликаю тих платників, які проводять діяльність сплачувати не менше мінімального розміру ЄСВ — 1474 грн на місяць та погашати борги які виникли ще до початку військової агресії продовжує Микола Загарюк.

Також треба враховувати, що податкова служба області задля стягнення заборгованості, основна сума якої виникла ще до початку воєнного стану, передає до територіальних підрозділів державної виконавчої служби вимоги про сплату заборгованості з єдиного внеску.

Так, з урахуванням вимог, переданих у попередніх періодах, у органах ДВС знаходиться на виконанні вимог на загальну суму 175,3 млн грн - зазначив Микола Васильович.

Тим платникам, які мали заборгованість до 1 березня 2023 року необхідно зважати, що строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені з ЄСВ не застосовується, і після закінчення воєнного стану прийдеться сплатити всю суму заборгованості.

Інформацію про наявність (відсутність) заборгованості зі сплати ЄСВ  можна отримати через Електронний кабінет або зателефонувавши до управління по роботі з податковим боргом Головного управління ДПС у Чернівецькій області – (0372)545635(0372)546019.