НАГОЛОШУЄМО ЩОДО НЕОБХІДНОСТІ СПЛАТИ МІНІМАЛЬНОГО ПОДАТКОВОГО ЗОБОВ’ЯЗАННЯ ВСІМ ВЛАСНИКАМ ПАЇВ

  • 60

Головне управління ДПС у Чернівецькій області нагадує, що починаючи з 2023 року фізичні особи, які мають у власності або в оренді земельні ділянки, які розташовані за межами населених пунктів та віднесені до сільськогосподарських угідь, мають сплачувати мінімальне податкове зобов’язання за попередній звітний рік, скорочено - МПЗ. 

Розмір МПЗ становить 4 відсотка від нормативної грошової оцінки землі та зменшується на суму сплачених податків, пов’язаних із такою земельною ділянкою, зокрема на суму земельного податку, а також податку з доходів, отриманих від продажу власно вирощеної сільгосппродукції.  

Якщо земля здається в оренду чи емфітевзис на підставі зареєстрованого в Реєстрі речових прав договору оренди, то МПЗ самостійно розраховує і сплачує орендар. 

Якщо ж оренда офіційно не оформлена, або одноосібно вирощуєте сільгосппродукцію, то контролюючим органом буде надіслано податкове повідомлення – рішення із детальним розрахунком суми МПЗ та реквізитами для сплати. 

Сплатити нараховану суму МПЗ необхідно протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення-рішення. 

У разі незгоди із розрахунком суми МПЗ у відповідному податковому повідомленні-рішенні необхідно протягом 30 днів з дня отримання звернутися до податкової інспекції за місцем обліку для проведення звірки (список адрес та відповідальних працівник виділено жовтим).  

За результатами звірки зобов’язання з МПЗ можуть бути залишені без змін, частково перераховані або взагалі скасовані. 

Зауважимо, що мінімальне податкове зобов’язання з фізичних осіб сплачується у вигляді податку на доходи фізичних осіб, який розподіляється між бюджетами всіх рівнів та є бюджетоформуючим як для територіальних громад, так і для обласного і  державного бюджету.  

 

До уваги жителів громади, отримати податкове повідомлення рішення щодо сплати мінімального податкового зобов’язання можна за адресами:

  •  для жителів с. Кадубівці - приміщення амбулаторії за адресою с. Кадубівці, вул. Українська, 50 (1й поверх);
  • для жителів с. Хрещатик - приміщення адмінбудинок старостинського округу №1 за адресою с. Хрещатик, вул. Головна, 3-В;
  • для жителів с. Репужинці- приміщення адмінбудинок старостинського округу №2 за адресою с. Репужинці, вул. Центральна, 26;
  • для жителів с. Кулівці- приміщення адмінбудинок старостинського округу №3 за адресою с. Кулівці, вул. О.Кобилянської, 2;
  • для жителів с. Василів- приміщення адмінбудинок старостинського округу №4 за адресою с. Василів, вул. Головна, 53;
  • для жителів с. Чуньків- приміщення адмінбудинок старостинського округу №5 за адресою с. Чуньків, вул. Головна, 36-А;