НА МАЙНО ПРОДАВЦЯ СКЛАДНИХ ПОБУТОВИХ ПРИЛАДІВ НАКЛАДЕНО УМОВНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ АРЕШТ ЗА НЕДОПУСК ПОДАТКІВЦІВ ДО ПРОВЕДЕННЯ ФАКТИЧНОЇ ПЕРЕВІРКИ

  • 30

Фото без опису

 

Як розповіли у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області, адміністративний арешт майна, згідно з нормами Податкового кодексу України є виключним способом забезпечення виконання платником податків його обов'язків.

За словами податківців до відомства надійшла скарга від громадянина, щодо порушень в магазині на території одного з ринків м. Чернівці, а саме: невидачу фіскальних чеків при реалізації складних побутових товарів, яке і було підставою для проведення фактичної перевірки згідно з вимогами статті 80 Податкового кодексу України.

Аудитори податкової служби відповідно до п. 80.4  ст. 80 Податкового кодексу України, перед початком фактичної перевірки, провели контрольну розрахункову операцію, однак на придбаний товар фіскальний чек не видавався, оскільки РРО/ПРРО у платника відсутній.

Податкові аудитори надали приватному підприємцю копію наказу на проведення фактичної перевірки, однак платник відмовився від ознайомлення та не допустив їх до проведення перевірки. 

Керуючись нормами ст 94 ПКУ, яка визначає випадки у яких може бути застосовано арешт майна та згідно пп 94.2.3  п. 94.2 ст. 94 ПКУ заступником начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області прийнято рішення про застосування арешту майна платника податків.

По цій справі буковинські податківці подали заяву до Чернівецького окружного адміністративного суду, який в свою чергу підтвердив правильність рішення Головного управління ДПС у Чернівецькій області щодо накладення умовного адміністративного арешту на майно підприємця, який безпідставно не допустив до проведення фактичної перевірки її представників.