З ПОЧАТКУ РОКУ ПЛАТНИКИ БУКОВИНИ СПРЯМУВАЛИ ДО КАЗНИ 446,1 МЛН ГРН ПЛАТИ ЗА ЗЕМЛЮ

  • 53

За десять місяців 2023 року власники землі та землекористувачі сплатили до бюджетів громад Буковини понад 46,1 млн гривень земельного податку. Інформують в Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області. 

Відповідно до розподілу 294,1 млн грн земельного податку сплатили юридичні особи, решта – 152 млн грн плати за землю надійшло від фізичних осіб.

Плата за землю посідає третє місце за обсягами надходжень до місцевого бюджету, поступаючись податку на доходи фізичних осіб та єдиному податку. Наразі земельний податок складає понад 8,3 відсотків у загальній сумі надходжень до місцевої казни -  зазначають у податковому відомстві Буковини.

Земельний податок, який сплачують громадяни за місцем розташування земельної ділянки, зараховується до бюджету громади. Тому кожен буковинець, незалежно від суми сплаченого податку, робить посильний внесок у територіальний розвиток -  акцентують  податківці.

У податковій службі нагадують, що громадяни – платники плати за землю мають право письмово або в електронній формі засобами електронного зв’язку звернутися до контролюючого органу за своїм місцем реєстрації у контролюючих органах або за місцем знаходження земельних ділянок, у тому числі право на яку фізична особа має як власник земельної частки (паю), для проведення звірки даних.

Для звірки буковинці можуть звертатись безпосередньо у центри обслуговування Головного управління ДПС у Чернівецькій області https://cv.tax.gov.ua/dfs-u-regioni/golov-upr/teritorialni-organi/ за телефонами: https://cv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/707666.html