ПРОБАЦІЯ З ГРОМАДОЮ, В ГРОМАДІ, ДЛЯ ГРОМАДИ.
День відкритих дверей - одна з форм ознайомлення громадськості із суттю та завданнями пробації, особливостями роботи, а також можливостями для співпраці з громадськими й благодійними фондами та волонтерами пробації.
3 нагоди 9-ої річниці прийняття Закону України “Про пробацію” у період з 05 лютого по 06 лютого 2024 року в Чернівецькому РС № 3 філії Державної установи «Центр пробації» у Чернівецькій області проведено “Дні відкритих дверей” для представників органів державної влади, громадськості та пересічних громадян з метою ознайомлення із головними аспектами діяльності сектору пробації.
Пробація - це система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду та відповідно до закону до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.
Візія працівнків пробації – створення справедливого і безпечного для кожної людини суспільства, що прагне жити без правопорушень.
Місія – сприяння здійсненню правосуддя; виконання альтернативних тюремному ув’язненню покарань таким чином, щоб створити відповідне середовище, де суб‘єкт пробації був би готовий жити, не вчиняючи повторних правопорушень.
Цінності працівників пробації – професіоналізм, повага, інновативність.
ПЕРЕВАГИ ПРОБАЦІЇ:
ДЛЯ ОСОБИ, яка вчинила правопорушення:
-
можливість змінитись без перебування у місцях позбавлення волі (ізоляції від суспільства), підтримка на шляху до змін;
-
збереження сімейних стосунків та зв’язків у громаді;
-
збереження роботи та житла;
-
позитивний соціальний ефект: особа не втрачає соціальні зв’язки та шанс створити сім’ю. ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА (ГРОМАДИ):
-
убезпечення громади від вчинення повторних злочинів;
-
справедливе здійснення правосуддя: баланс між карою за вчинене правопорушення, відшкодуванням завданої шкоди та інтересами членів суспільства. ДЛЯ ДЕРЖАВИ:
-
зниження злочинності;
-
зниження кількості ув’язнених в місцях позбавлення волі осіб;
-
позитивний економічний ефект: утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче для держави, ніж перебування на пробації; а також залишаючись у суспільстві особа не втрачає роботу та сплачує внески у держбюджет;
-
дотримання міжнародних стандартів.