СТВОРЕНО ГРОМАДСЬКІ ПАСОВИЩА ПІД ВІЛЬНИЙ ВИПАС ХУДОБИ

 • 217

Фото без опису

Збереження земель під природними кормовими угіддями для вільного випасу худоби є важливим і доцільним кроком, навіть в умовах обмеженого ресурсу земель на території громади. Це рішення може бути обгрунтовано з численних екологічних, економічних та соціокультурних аспектів:

 1. Екологічні переваги:

  • Біорізноманіття: Природні кормові угіддя сприяють збереженню біорізноманіття, оскільки стимулюють різноманіття рослинних видів, що забезпечує різноманіття для живих організмів у природному середовищі.
  • Збереження ґрунту: Під час випасу худоби формується природна рівновага, яка допомагає запобігти ерозії ґрунту та забезпечує його плодючість на тривалий період.
  • Зменшення пожеж: Пасовиська допомагають уникнути займання сухої рослинності, що зменшує ризик виникнення лісових пожеж.
 2. Економічні переваги:

  • Зменшення витрат: Вільний випас дозволяє знизити витрати на корм для худоби, що може бути особливо актуально у господарствах з обмеженими ресурсами.
  • Підтримка місцевої економіки: Пасовиська можуть стати джерелом доходу для місцевих фермерів, що сприяє розвитку місцевої економіки та збільшує споживчий попит на місцеві продукти.
 3. Соціокультурні аспекти:

  • Збереження традицій та культури: Вільний випас є важливою складовою багатьох місцевих культур та традицій. Це сприяє збереженню національної спадщини та ідентичності.
  • Покращення якості життя: Доступ до природних зон для випасу худоби позитивно впливає на психоемоційний стан фермерів, їхню якість життя та відносини з природою.
 4. Екологічний баланс:

  • Збереження водних ресурсів: Пасовища допомагають зберігати рівновагу водних систем, оскільки вони регулюють стік води, зменшуючи ризик повеней та забезпечуючи стічні води чистотою через природний процес фільтрації.

Враховуючи ці фактори, збереження земель під природними кормовими угіддями для вільного випасу худоби може бути вигідним та наочно ілюструвати баланс між сільськогосподарським виробництвом та збереженням природи на території громади.

 

Підсумовуючи вищенаведене, а також враховуючи те, що використання  земель повинно бути ефективним та раціональним, на черговій ХХХІІ сесії VІІІ скликання Кадубовецької сільської ради рішенням №396-32/2023 від 11.07.2023 року, з метою забезпечення жителів Кадбуовецької громади власників великої рогатої худоби пасовищами під вільний випас худоби, на існуючих природних кормових угіддях громади, Кадубовецькою сільською радою ініційовано та створено громадські пасовища загальною площею - 92,8713 га. Дане рішення є тільки першим кроком, оскільки до завершення всього процесу створення громадських пасовищ, необхідно розробити відповідні документації із землеустрою, зареєструвати земельні ділянки у Державному земельному кадастрі та зареєструвати право територіальної громади у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

СХЕМА РОЗТАШУВАННЯ ГРОМАДСЬКИХ ПАСОВИЩ НА ТЕРИТОРІЇ ГРОМАДИ

Фото без опису