ПОПЕРЕДЖАЄМО ПРО ЗАБОРОНУ ТОРГІВЛІ РАННЬОКВІТУЧИМИ ОБ’ЄКТАМИ РОСЛИННОГО СВІТУ

  • 132

Фото без опису

Середина останнього місяця зими і надворі вже майже весна - а це період коли здійснюється масова торгівля різними видами ранньоквітучих об'єктів рослинного світу, в тому числі, які занесені до Червоної книги України, є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення. Реалізація первоцвітів здійснюється на ринках та поза їх межами.

Варто зазначити, що збирання первоцвітів дуже шкідливе для природи тим, що не дає можливості рослинам утворити насіння. Кожна зірвана стеблина з трьома первоцвітами несе за собою знищення 45-60 насінин, а для того, щоб з насіння конвалії виросла доросла квітуча рослина потрібно майже 7-8 років, до того ж пошкоджуються сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки, рослини нівечаться повністю.

Фото без опису

Відповідно до абзацу 5 пункту 41 Правил торгівлі на ринках, встановлено заборону на продаж об'єктів рослинного світу, занесених до Червоної книги України, дорослих дикорослих рослин, у тому числі лікарських та польових квітів.

Пам’ятаймо, що кожен, хто зриває та купує первоцвіти, своїми діями стимулює їх знищення та несе відповідальність перед законом.

ПОПЕРЕДЖАЄМО ПРО ЗАБОРОНУ ТОРГІВЛІ РАННЬОКВІТУЧИМИ ОБ’ЄКТАМИ РОСЛИННОГО СВІТУ

Фото без опису

У разі виявлення фактів пошкодження чи продажу первоцвітів необхідно звертатися Відділу поліції №3 (м.Заставна) Чернівецького районного управління поліції ГУНП в Чернівецькій області за коротким номером 102.

Відповідальність за вказані правопорушення, передбачена частинами першою та другою статті 88 Кодексу України Про адміністративні правопорушення (порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного або рослинного світу), тягне за собою накладання штрафу від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу чи без такої.

Фото без опису