Хреща́тик — село в Україні, в Чернівецькій області . (Старостинський   округ №1  Кадубовецької територіальної громади) з 29.12.2019 року.

Населення - 905 осіб.

Село Хрещатик  — чи не єдиний населений пункт в Україні, де мешканці    п'ють, перуть, годують худобу та миються мінеральною водою, збагаченою    іонами срібла. У селі, яке розкинулося на висоті 200 метрів над    рівнем Дністра, немає жодної криниці. Вода, яку називають чудотворною,  до  Хрещатика надходить із джерела святого апостола євангеліста Іоанна    Бог ослова, що на території Свято-Івано-Богословського Хрещатицького  чоловічого монастиря.

Монастир починає свій відлік з XVII століття, коли ченці Манявського  («Великого») скиту-монастирю, що на Галичині, рятувалися від  переслідування православ'я унією у відносно безпечні задністрянські  землі Буковини. Переживши період війн і тоталітарного безбожжя, сьогодні  він знову функціонує і розбудовується.

Спустившись нижче до Дністра, можна відвідати печери-келії, видовбані, ймовірно, ченцями ще до заснування монастиря.

З верхньої тераси монастиря та з кручі, на якій розташоване село, відкривається чудова панорама меандру, утвореного вигином Дністра та колишнього знаменитого польського курорту, а нині — звичайного райцентру Тернопільщини — Заліщиків.

Поблизу села розташоване Хрещатицько-Звенячинське заповідне урочище, а також гідрологічна пам'ятка природи — Джерело «Хрещатик».