Інформаційна довідка

Репужинці — село в Україні, в Чернівецькій області . (Старостинський   округ №2  Кадубовецької територіальної громади) з 29.12.2019 року.

Населення - 1936 осіб.

Репужинці розташовані на правому березі Дністра. Засновані у 1353 році паном Аскольдом Репужинецьким.Пізніше, за татарських нападів село занепало і знову відродилося у 1772 році.

Перша церква (Покровська) у селі була збудована тоді, як у ньому налічувалось 25 дворів і освячена 1791 року. Легенда розповідає, що на Великдень під час освячення кошиків і відправи служби божої на село налетіли турки і прямо біля святині здійснили криваву розправу з жителями села. На території церкви є десяток хрестів які вказують на місце поховання священиків, а також є склеп пам'ятка готичного стилю. Покровська церква є унікальною пам'яткою архітектури яка має глибокі першовитоки, які підкреслюють дуже раннє проникнення православ'я на терини Буковини. Протягом всього існування церква не зазнавала особливих змін. Перероблявся лише інтер'єр. Так після Першої світової війни образи у підрамниках, яким було 50-70 років замінили більш «православнішими». Серед цінних експонатів, які знаходяться в церкві можна побачити унікальні предмети та книги. Євангеліє, видане 1546 року латинською мовою, зберігається у вівтарі церкви.