ДОПЛАТА ЗА ЛІЦЕНЗІЮ НА РОЗДРІБНУ ТОРГІВЛЮ АЛКОГОЛЬНИМИ НАПОЯМИ У РАЗІ ЗБІЛЬШЕННЯ КІЛЬКОСТІ РРО У МІСЦІ ТОРГІВЛІ

ДОПЛАТА ЗА ЛІЦЕНЗІЮ НА РОЗДРІБНУ ТОРГІВЛЮ АЛКОГОЛЬНИМИ НАПОЯМИ У РАЗІ ЗБІЛЬШЕННЯ КІЛЬКОСТІ РРО У МІСЦІ ТОРГІВЛІ

  • Переглядів: 145

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області нагадують, що відповідно до положень ст. 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» із змінами та доповненнями роздрібна торгівля, зокрема, алкогольними напоями (крім столових вин, а для малих виробників виноробної продукції алкогольних напоїв без додавання спирту: вин виноградних, вин плодово-ягідних, напоїв медових) може здійснюватися суб’єктами господарювання (у тому числі іноземними суб’єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю.

ОБИРАЄМО СИСТЕМУ ОПОДАТКУВАННЯ НА 2024 РІК: ЗА ЯКИХ УМОВ ФОП (КРІМ Е-РЕЗИДЕНТІВ) МОЖУТЬ БУТИ ПЛАТНИКАМИ ЄП ПЕРШОЇ-ТРЕТЬОЇ ГРУП?

ОБИРАЄМО СИСТЕМУ ОПОДАТКУВАННЯ НА 2024 РІК: ЗА ЯКИХ УМОВ ФОП (КРІМ Е-РЕЗИДЕНТІВ) МОЖУТЬ БУТИ ПЛАТНИКАМИ ЄП ПЕРШОЇ-ТРЕТЬОЇ ГРУП?

  • Переглядів: 164

    У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, що згідно з п.п. 1 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до платників єдиного податку, які відносяться до першої групи, належать фізичні особи – підприємці (далі – ФОП), які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року. Підпунктом 2 п. 291.4 ст. 291 ПКУ встановлено, що до платників єдиного податку, які відносяться до другої групи, належать ФОП, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб; обсяг доходу не перевищує 834 розміри мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року.

ПОСЛІДОВНІСТЬ ДІЙ, ЯКА МАЄ БУТИ ЗДІЙСНЕНА СУБ'ЄКТОМ ГОСПОДАРЮВАННЯ ДЛЯ ПРРО

ПОСЛІДОВНІСТЬ ДІЙ, ЯКА МАЄ БУТИ ЗДІЙСНЕНА СУБ'ЄКТОМ ГОСПОДАРЮВАННЯ ДЛЯ ПРРО

  • Переглядів: 217

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області нагадують, що суб’єкт господарювання, який має намір зареєструвати ПРРО, повинен перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган відповідно до вимог пункту 63.3 статті 63 Податкового кодексу України.